...::خبرنامه داخلي بهارستان، شماره پنجم، آبان ماه 1391،پورتال رسمی شرکت فرش و گلیم بهارستان::...
خبرنامه داخلي شركت نساجي بهارستان بيدگل، شماره 5، آبان ماه 1391
شركت در چهارمين نمايشگاه بين المللي فرش ماشيني، تهران
 
چهارمين نمايشگاه بين المللي فرش ماشيني در محل دائمي نمايشگاه بين­المللي تهران در روزهاي 14 الي 17 مهرماه 1391 با حضور بيش از 80 واحد توليدي در صنعت فرش ماشيني و ديگر صنايع وابسته برگزار گرديد.

شركت نساجي بهارستان بيدگل به منظور نمایش محصولات تولیدی و همچنین ارتباط بیشتر و بهتر با نمایندگان فروش و مشتریان محترم خود، با برپایی غرفه­ایی در سالن 10-11 حضور چشمگيري در این نمایشگاه داشت.

غرفه فرش و گليم بهارستان در روزهاي فعاليت نمايشگاه پذيراي تعداد زيادي از مشتريان، مصرف كنندگان و علاقمندان به فرش ماشيني و گليم بود. این شرکت به عنوان اولين توليد كننده گليم در قطب فرش ماشيني ايران توانست با ارائه طرح هاي زيبا و متنوع خود مخاطبان و علاقمندان زيادي را نسبت به هنر كهن گليم ايراني جذب نمايد، یکی از مهمترین خبرهای نمایشگاه ، رونمایی از فرش ماشینی با طرح نقشه ایران و دیگری رونمایی از فرش آرامگاه مولانا صباحی بیدگلی بود که توسط این شرکت بافته و در غرفه فرش و گلیم بهارستان به نمایش گذاشته شده بود.

فرش هاي 500 شانه آكريليك، فرش هاي فانتزي هيت ست و فريز ديگر محصولات بهارستان بود كه در اين غرفه به نمايش گذاشته شد.

از همه بزرگواران و مشتریان گرانقدر که افتخار حضور آنان را در نمایشگاه پیدا کردیم کمال تشکر و قدردانی را داریم.
 

بحران در صنعت نساجي
بحث بحران در صنعت نساجي كشور بحث جديدي نيست چرا كه در طي سالهاي گذشته اين قديمي ترين صنعت جهان در داخل كشور با ناملايمتي هاي فراوان مواجه بوده است اين صنعت با داشتن گردش مالي فوق العاده بالاي خود مورد توجه بسياري از كشورها و اقتصادهاي بزرگ دنياست.
 
صنعت نساجي همواره به عنوان ركن اساسي هر جامعه اي محسوب مي شود چرا كه نياز به پوشاك، انواع كفپوش­ها كيف و كفش و ... از نيازهاي اساسي هر فرد است . اما با توجه به تاثیر تحریم های بین المللی در صنعت کشور، صنعت نساجی نیز در ماه های اخیر با نوع دیگری از این ناملایمات روبرو شده است. افزایش قیمت مواد اولیه از یک سو، مشکلات گشایش اعتبار اسنادی و تحریم های واردات مواد اولیه از سوی دیگر، باعث گردیده که چرخه تولید و نحوه فعالیت در بازار فرش و گلیم نیز تغییراتی را داشته باشد.
 
با افزایش قیمت ها و کاهش قدرت خرید، نقدی شدن شرایط خرید و فروش و ... مشکلاتی برای تولیدکنندگان فرش و همچنین فروشندگان فرش بوجود آمده که این شرکت را مجبور کرده روش­های خرید و فروش خود را به گونه ایی دیگر تنظیم نماید. و در این برهه از زمان که کشور در یک جنگ پنهان اقتصادی به سر می برد، از همه نمایندگان فروش خود تقاضا دارد با همکاری بیشتر و بهتر، اوضاع جاری بازار را پیگری نمایند تا بتوانیم به کمک همدیگر از این شرایط عبور نماییم.
 
شایان ذکر است در این شرایط بحرانی، این شرکت می تواند بر اساس فروش نقدی و کاهش مطالبات قبلی خود از مشتریان، نسبت به خرید مواد اولیه، دادن بدهی ها ومعوقات به بانک ها و پرداخت حقوق کارکنان خود امیدوار باشد.

امیدواریم همه بزرگواران همکار، این موارد را به طور کامل مورد عنایت قرار دهند و ما را در ادامه خدمت رسانی یاری نمایند.

واحد فروش
 

به نام خدا

محضر مبارک مسئولین معزز ادارات دولتی ، نمایندگان محترم فرش و گلیم بهارستان، مدیران شرکت ها و همکاران ارجمند، پرسنل عزیز شرکت های امین و بهارستان و همه بزرگوارانی که از راه های دور و نزدیک در کلیه مراسم خاکسپاری و دیگر مراسم عزیز به ملکوت پیوسته امان سرکار خانم توکلی، شرکت کردند و یا با ارسال پیام تسلیت، پرده، تاج گل موجبات تسلی ما را فراهم نمودند، کمال قدردانی و تشکر را داریم و برای همه بزرگواران آرزوی سلامتی و بهروزی داشته و امید داریم زحمات شما بزرگواران را در مراسم شادی اتان جبران نماییم. از خداوند بزرگ آمرزش و غفران، برای همه درگذشتگان مسئلت داریم.

حاج علی محمد شادان پور –سلمان شادان پور

 
جلسه کارگری

در تاریخ 28 مهرماه سال جاری جلسه عمومی شرکت­های بهارستان و امین با حضور کلیه پرسنل هر دو شرکت برگزار گردید.

در این مراسم مدیر عامل شرکت جناب آقای مهدی شادان­پور، به ایراد سخن برای پرسنل پرداخت. مهمترین قسمت های سخنان ایشان تاکید بر انجام درست و به موقع وظایف محوله ، رعایت کیفیت و دقت در کار تولیدی، رعایت رضایت مندی و مشتری مداری بود. در ادامه جلسه مدیر اجرایی هیات امنای شهرک صنعتی جناب آقای مظفری نیز در سخنان کوتاهی، در باره وضعیت کار وکارگر و روابط بین مدیران شهرک و کارگران سخن گفت.

دراین جلسه، کارگران نمونه قسمت های تولید و انبار، در شش ماهه اخیر معرفی گردیدند. و با اهدا جوایزی از ایشان تقدیر به عمل آمد.

آقای روح اله رئیسی و آقای داود حکیمیان از واحد تولید بهارستان، آقای جواد قاضیان از واحد تولید شرکت امین، آقای مجید رمضانی از واحد انبار نفراتی بودند که به انتخاب خود کارگران به عنوان کارگر نمونه معرفی شدند.

در پایان پرسنل به صورت گروهی همراه با مسئولین و مدیرعامل محترم شرکت جناب آقای مهدی شادان پور عکس هایی به یادگار گرفتند.

 
حمایت بهارستان از کنگره بین­المللی صباحی بیدگلی

همایش بین­المللی بــزرگــداشـــت صباحی بیـدگلی، شــاعر نــام­آور و بـزرگ ایــران بـه همــت هیأت امنـــای شــهرک صنعتی سلیمـان صباحـی بیدگلی در تاریخ نهم تا یازدهم آبان ماه سال جاری با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی کاشان برگزار گردید. حضور گسترده دانشگاهیان، استادان و دانشجویان و مردم به خصوص حضور استادان ادبیات از 15 کشور جهان در مراسم افتتاحیه، سخنرانی­ها ، شب شعر و مراسم اختتامیه، این کنگره را بسیار جذاب و تاثیر گذار گردانید.

مراسم افتتاحیه با قرائت پیام رئیس مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر علی لاریجانی و همچنین قرائت پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جناب آقای دکتر حسینی و با حضور و سخنرانی رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی جناب آقای دکتر حداد عادل برگزار گردید. بخش اعظم هزینه های مالی این کنگره به عهده تعدادی از صاحبان صنایع در شهرک صنعتی سلیمان صباحی بیدگلی قرار داشت و شرکت نساجی بهارستان نیز این افتخار را پیدا کرد که در خصوص برنامه­ریزی­های اجرا و حمایت­هایمالی، این کنگره را پشتیبانی نماید.

در این مراسم ، فرش 12 متری آرامگاه صباحی بیدگلی که توسط این شرکت بافته و به کنگره اهدا شده بود رونمایی گردید.


 

همکار محترم

جناب آقای ابوذر رئیس زاده

با تقدیم بهترین آرزوها، ازدواجتان را تبریک گفته، امیدواریم زندگی سرشار از محبت و زیبایی داشته باشید.

پرسنل شرکت بهارستان و امین

همکار ارجمند

جناب آقای سید حبیب شمسی

کسب مقام قهرمانی رشته پاورلیف مسابقات ورزشی شهرستان آران و بیدگل را به جنابعالی و خانواده محترمتان تبریک و شادباش می گوییم.

پرسنل واحد انبار

همکار گرامی

جناب آقای علی عباس عمّی

سفر به عتبات عالیات و زیارت بقعه های نورانی امامان معصوم را به شما و خانواده مخترم تان شادباش می گوییم . امید است در پناه خداوند بزرگ و توسل به معصومین علیهم السلام، پایدار و سلامت باشید.
 

با خبر شدیم آقای احمد مهتری از شرکت نساجی امین و آقای داود حکیمیان از نساجی بهارستان برای بازی در فیلم «محمد رسول ا... (ص)» به کارگردانی مجید مجیدی که در شهرستان آران و بیدگل درحال فیلمبرداری می باشد انتخاب شده و در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند. برای این عزیزان آروزی موفقیت داریم.

روابط عمومی

مأموریت

پرسنل واحد فروش شرکت فرش و گلیم بهارستان در راستای گسترش روابط همکاری بیشتر و بهتر با نمایندگان فروش خود و همچنین ارزیابی و تحقیق پیرامون فروشگاه و شرایط فروش نمایندگان محترم، در دوره های زمانی مشخص به استان های مختلف کشور عزیمت می نمایند و در این ماموریت ها به اتفاق همدیگر، راهکارهای مناسبی را برای ادامه همکاری پیدا می کنند.

در دو ماه گذشته این واحد، ماموریت­هایی را در اصفهان، شیراز، همدان، اسدآباد، کرمانشاه، سرپل ذهاب، جوانرود، سنندج، کرمان، بافت، سیرجان، زرند، رفسنجان انجام داده و با عاملان فروشِ فرش و گلیم بهارستان دیدار و در این شهرها به صورت جامع و کامل پیرامون مسائل کار فروش، سفارشات، قیمت ها، تسویه حساب ها و ...گفتگو کرده است. واحد فروش از صاحبان این فروشگاه­ها که این فرصت را در اختیار این شرکت قرار دادند و با مهمان­نوازی گرم و صمیمی خود پذیرای پرسنل این واحد بودند کمال قدردانی و تشکر را دارد.

امید است در دوره آتی نیز این واحد بتواند با نمایندگی های خود در استان ها وشهرهای دیگر دیدار حضوری داشته باشد.
مدیریت و پرسنل شرکت فرش و گلیم بهارستان، فرارسیدن ماه محرم­الحرام و صفر، یادآور نهضت بزرگ و شهادت سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران باوفای او را خدمت همه مسلمانان تسلیت عرض می­نماید و در همین راستا یکی از بندهای ترکیب­بند مولانا صباحی بیدگلی را تقدیم می­دارد :

این رفته سر به نیزة اعدا حسین توست

وین مانده بر زمین تنِ تنها، حسین توست

این آهوی حرم که تن پاره پاره­اش

در خون کشیده دامن صحرا، حسین توست

این پرگشاده مرغ همایون به سوی خلد

کش پر ز تیر رُسته بر اعضا ، حسین توست

این سر بریده از ستم زال روزگار

کز یاد برده ماتم یحیا، حسین توست

این مِهر منکسف که غبار مصیبتش

تاریک کرده چشمِ مسیحا، حسین توست

این ماه منخسف که بر او ز اشک اهل بیت

گویـی گسسته عِقــد ثـریّا، حسین تـــوست

این لاله گون عمامه که در خلد بهرِ او

معجر کبود ساخته زهرا، حسین توست

اندک چو کرد دل تهی از شِکوه با رسول

گیسو گشود و دید سوی مرقد بتول


 

خط مشی کیفیت شرکت نساجی بهارستان بیدگل

· مشتری به عنوان عزیزترین و مهم ترین عضو تکمیلی سازمان محسوب می گردد، لذا شناخت نیازمندی های مشتریان و تامین رضایت کامل آنها از اصلی ترین وظایف شرکت می باشد .

· کیفیت و استانداردهای تعریف شده در هر قراردادی نشان دهنده حداقل سطح کیفیت خواهد بود و ما همواره سعی در ارتقا و بهبود مستمر آن خواهیم داشت .

· آموزش مستمر کارکنان و ایجاد بستر تبادل اطلاعات و تجربیات د رجهت افزایش دانش و آگاهی پرسنل ضامن خلاقیت و نوآوری محسوب و اجرای آن در تمامی فرآیندها از اهم وظایف به شمار می آیند .

· افزایش میزان تولید و توسعه ماشین الات و تجهیزات تولید به منظور رقابت با سایر تولید کنندگان و دستیابی به سهم عمده ای از نیاز بازار

· افزایش بهره وری و توسعه بازارهای داخلی و ورود به بازارهای جهانی و افزایش میزان صادرات از مهمترین اهداف شرکت می باشد.

· اخذ نظرات مشتریان و احترام به آنها و انعکاس به واحدهای ذیربط جهت انجام اقدامات لازم را از مهمترین ابزارهای ارتقاء کیفیت محصولات می دانیم.

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب این سایت برای شرکت نساجی بهارستان بیدگل" تحت برند فرش و گلیم بهارستان ،اولین تولید کننده گلیم در آران و بیدگل، قطب صنعتی فرش ماشینی ایران ،شهرک صنعتی سلیمان صباحی بیدگلی، در طرح گلیم سنتی، گلیم فانتزی، طرح گلیم عروسکی و طرح مدرن درطرح و سایز های متنوع ،همچنین تولید کننده انواع فرش ماشینی: فرش ماشینی 1000شانه آکریلیک، فرش ماشینی 700شانه، تولید فرش ماشینی در طرح کرمان ،فرش ماشيني طرح 700شانه 8 رنگ ، فرش ماشینی دستيافت گونه و فرش های ماشيني فانتزی فريز ،طرح عروسکی هیت ست،طرح فانتزی،قالیچه فانتزی،شگی،شنل،پرزبلند، قالی فانتزی و قالیچه های فانتزی در سایز و طرح های متنوع بوده. فرش ابریشم، فرش ماشینی ابریشم محصول جدید فرش و گلیم بهارستان، تابلو فرش ، تابلو ایات قرآنی و سوپر گلیم بهارستان، گلیم 6 رنگ و محصولی جدید ار فرش و گلیم بهارستان می باشد." محفوظ است.