:: خبرنامه داخلي بهارستان، شماره هفتم، خرداد 1392، پورتال رسمی فرش و گلیم بهارستان ::
خبرنامه داخلی شرکت نساجی بهارستان بیدگل، شماره هفتم،خرداد 1392
 
محصول جدید فرش و گلیم بهارستان، فرش ماشینی ابریشم
 
شرکت نساجی بهارستان،‌ تولید فرش­های پلی­استر موسوم به ابریشم را آغاز کرد. فرش و گلیم بهارستان با شروع سال 1392 با برنامه­ریزی دقیقی که از سال گذشته انجام داده بود تولید فرش ابریشم را با موفقیت شروع و این محصول را روانه بازار فرش نمود.

این کارخانه به عنوان تولیدکننده انواع فرش­های ماشینی در قطب صنعت فرش ماشینی کشور، پس از انجام مطالعات گسترده درخصوص تولید و بازارهای فروش، باتوجه به آینده­نگری مبنی بر استقبال جامعه از پلی­استر به جای اکریلیک، تولید فرش­های پلی­استر ( ابریشم ) را در دستور کار خود قرار داد.

مواد اولیه این نوع فرش­ها، نخ پلی­استر می­باشد که بسیار با دوام و بدون هرگونه پرزدهی است و فرش بافته شده بسیار ظریف و لطیف می­باشد. این فرش به هیچ عنوان پرز ندارد و از دوام بسیار زیادی برخوردار است. نرمی ویژه، ثبات نوری، قابلیت شستشوی خوب، عدم ایجاد حساسیت پوستی از ویژگی­های این نوع بافت می­باشد. طرح، نقشه و رنگ­بندی خاص این فرش مشابه نقشه و طرح­های اصیل فرش دستباف و با همان کیفیت و رنگبندی می­باشد و می­تواند همچون مشابه فرش­های ابریشمی دستباف، به عنوان یک فرش زیبا و دلپسند مورد استفاده قرار گیرد.

تولید این فرش ابتدا در کشور بلژیک انجام می­شده که به مرور زمان و با دستیابی به توانایی بافت فرش ابریشم توسط تعدادی از تولیدکنندگان فرش ماشینی در ایران از جمله شرکت نساجی بهارستان بیدگل، اکنون این نوع تولید به صورت انبوه در ایران قابل انجام است که با نمونه­های بافته شده بلژیکی تفاوتی از نظر کیفیت ندارد. و از طرفی از خروج ارز جلوگیری می­شود.

اکنون این شرکت بافته­های ابریشم خود را در ابعاد و طرح­های گوناگون و مطابق با شرایط استاندارد مربوطه، با هفت رنگ و تراکم 1500 و خاب 7 میلیمتر، روانه بازار کرده و آمادگی دارد که از طریق نمایندگی­های خود در سراسر کشور، این محصول را در اختیار مشتریان گرامی قرار دهد.

این فرش­ می­تواند جایگزین خوبی برای فرش­های اکریلیک باشد و می­تواند هم در بازار داخلی و هم در امر صادرات به کشورهای اروپایی کاربرد داشته باشد. که خوشبختانه در مرحله اول تولید مورد توجه مصرف­کنندگان و صادرکنندگان فرش نیز قرار گرفته و بر همین اساس، تولید انبوه آن نیز به صورت دقیق برای ادامه سال برنامه­ریزی گردیده است. تاکنون تعداد 6 نقشه از فرش ابریشم بافته شده که در نمایشگاه دائمی و تصاویر آن در سامانه اینترنتی شرکت، قابل مشاهده عموم می­باشد.
 واحد فروش بهارستان، جهت آشنایی بیشتر عوامل فروش در سراسر کشور و بازاریابی­های داخلی خود، آمادگی دارد، نمونه­های بافته شده را بر حسب تقاضای نمایندگی­ها ارسال نماید.
 
 پیامک­های جدید جایگزین تماس­های تلفنی

شرکت بهارستان در راستای خدمت رسانی بیشتر به مشتریان گرامی خود، روش پیامک را برای مشتریان به کار گرفت. انجام آزمایشی طرح اطلاع­رسانی پیامکی که ارسال محموله­های مورد سفارش مشتریان را به اطلاع آنها می­رسانید خوشبختانه با استقبال مشتریان مواجه شد، و به منظور گسترش این کار، از اردیبهشت امسال این کار به صورت کامل در دستور کار واحد فروش قرار داده شد.

واحد فروش پس از دریافت سفارش، زمان­بندی بافت و تحویل را برنامه­ریزی می­نماید. به مجرد اینکه واحد بافندگی مبادرت به بافت سفارش نماید، در همان زمان یک پیامک مبنی بر «شروع بافت» به شماره همراه مشتری ارسال می­دارد. پس از اتمام بافندگی و انجام مراحل آهار، تکمیل و بسته­بندی، مجدداً به مشتری پیامکی مبنی بر «آماده ارسال» بودن محصول داده می­شود. در این مرحله مشتری به یقین می­داند که محصول مورد سفارش او، آماده ارسال می­باشد و می­تواند با واحد فروش جهت چگونگی و شرایط بارگیری و باربری آن مذاکره نماید.

پس از انجام هماهنگی­های لازم فی مابین واحد فروش و مشتری، در زمان خروج محموله از واحد انبار این شرکت، پیامکی مبنی بر «قطعیت خروج محموله به سمت مشتری» ارسال می­گردد. این روش به منظور آگاهی لحظه به لحظه مشتریان گرامی از روند سفارش آنها، تنظیم و باعث حذف پیگیری­های غیر ضرور مشتریان و همچنین اطمینان از روند کار و هماهنگی­های بهتر برای برنامه­ریزی شخصی آنها می­شود. ضمناَ مشتریان گرامی می­توانند با ارسال پیامک به سامانه 30002518602705 از آدرس، شماره تلفن­ها، شماره حساب و ... مطلع شوند. برای انجام این کار، باsms:

عدد 1: آدرس شرکت بهارستان

عدد 2 :شماره تلفن و فکس و شماره همراه مدیر فروش

عدد 3 :سایت اینترنتی شرکت

عدد 4 :ایمیل شرکت

عدد 5 :شماره حساب

عدد 6 :لیست قیمت محصولات

عدد 7 : محصولات تولیدی

عدد 8 :آدرس غرفه در پنجمین نمایشگاه بین­المللی تهران

عدد 9:توضیح کوتاه درباره فعالیت شرکت

به شماره سامانه فوق، اطلاعات لازم در اختیار مشتری قرار داده می­شود. با برنامه­ریزی­های داخلی این شرکت، ارسال پیامک مبنی بر «وضعیت بدهکار - بستانکار مشتریان» نیز در دستور کار قرار دارد تا مشتریان در هر دوره زمانی، از مانده حساب خود مطلع شوند. امید است این پیامک نیز به زودی فعال و در دسترس مشتریان گرامی قرار داده شود. شرکت بهارستان در همین راستا از همه مشتریان و نمایندگی­های فروش خود در سراسر کشور تقاضا دارد هرگونه نقد یا پیشنهادی برای بهتر شدن این سیستم پیام­رسانی دارند به واحد فروش ارائه نمایند. همچنین این شرکت آمادگی دارد طرح­های دیگری که موجب
اطلاع­رسانی بیشتر برای مشتریان می­گردد را بپذیرد.


  اخبار بهارستان :
 

برگزاری مراسم روز کارگر در شرکت نساجی بهارستان و امین

روابط عمومی شرکت نساجی بهارستان بیدگل در تاریخ 11/2/92 ، طی مراسمی روز کارگر را گرامی داشت.

این جلسه با حضور مدیر عامل و کلیه پرسنل شرکت نساجی بهارستان وامین برگزار شد و پرسنل شرکت به طرح سئوالات خود پرداختند.

مدیر عامل در این جلسه به ایراد سحنرانی پرداخت و با تشریح مشکلات و مسائل پیش روی اقتصادو تولید ، پرسنل را به ارائه کار با کیفیت دعوت کردو رمز موفقیت شرکت را کیفیت و مشتری مداری نامید. و همه واحدهای شرکت را موظف به رعایت اصول مشتری مداری و تولید محصولات بر اساس استاندارد نمود.

جناب آقای شادان پور به رعایت قوانین شرکت از سوی همه پرسنل تاکید کرد. در این جلسه همچنین به تصمیم مدیریت برای انجام چندین کار رفاهی برا ی پرسنل در سال جاری اشاره کرد.

در پایان این مراسم، مدیر عامل ضمن تقدیر و تشکر از همه پرسنل، که با وجدان کاری و جدیت در سال گذشته، شرکت را همراهی کردند تقدیر و تشکرنمودند و به رسم بادبود به چندین نفر از جمله آقایان مهدی رضایی علی متشکر اسماعیل شادیانی علیرضا رئیس زاده حمیدرضا دلوسی از واحدهای مختلف هدیه ای به مناسبت روز کارگر و با عنوان کارگر نمونه اهدا نمودند.
 
دومین همایش انتخاب و تجلیل از کارگران برتر شهرستان آران و بیدگل
 
دومین همایش انتخاب و تجلیل از کارگران برتر شهرستان آران و بیدگل با همکاری هیئت امناء شهرک صنعتی سلیمان صباحی بیدگلی و با حمایت اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی ، شهرداری و دانشگاه پیام نور آران و بیدگل برگزار گردید.

این مراسم از سوی کانون آگهی و تبلیغات آریا برگزار و به موضوعاتی همچون وظایف کارفرما در قبال کارگر ، ایمن نمودن محیط کار، پرداخت به موقع دستمزد کارگر، برقراری ارتباط عاطفی با کارگر و ... پرداخت.

در پایان، مراسم معرفی کارگران قابل تقدیر و کارگران برتر شهرستان آران وبیدگل انجام و تقدیر نامه و تندیس این همایش به این کارگران اهدا شد.

آقای مهدی رضائی، کارگر شرکت فرش و گلیم بهارستان بیدگل به عنوان یکی ار کارگران توانست تندیس و لوح سپاس کارگر برتر شهرستان آران و بیدگل را به خود اختصاص دهد و برای شرکت نساجی بهارستان افتخار کسب نماید.

روابط عمومی شرکت نساجی بهارستان بیدگل این انتخاب را به آقای مهدی رضائی تبریک عرض نموده و آرزوی موفقیت و سربلندی در تمام مراحل زندگی را برای ایشان دارد.

 شرکت فرش و گلیم بهارستان حمایت گر مسابقات رایانه ای دانشگاه آزاد کاشان

دومین مسابقات ملی بازی های رایانه ای "IRAN GDC 2013" با همکاری بنیاد ملی بازی های رایانه ایدر تاریخ 17 نا 19 اردیبهشت در دانشگاه آراد اسلامی کاشان برگزار شد.

این دوره از مسابقاتباهدفکشف استعدادهای خلاق و پدیدآوری آثار نو در عرصه بازی‌سازی، آشنایی شرکت‌‌کنندگان با دستاوردها و توان ملی در زمینه بازی‌های رایانه‌ای، برقراری ارتباط میان صنعت و بازار تجارت برگزار شد.

شرکت نساجی بهارستان بیدگل یکی ازحامیان این دوره از مسابقات بود. همچنین کفپوش محل برگزاریمسابقات با طراحی و تولید گلیم های مخصوص با آرم دانشگاه آزاد اسلامی ، آرم مسابقات( IGDC) و آرم فرش و گلیم بهارستان پوشش داده شد.

آقای شادان پور مدیر عامل شرکت فرش و گلیم بهارستان، در اولین روز برگزاری مسابقاتدر دانشگاه آزاد کاشان، بازدید نمودند و ضمن آشنایی با نحوه ساخت بازی ها و بازدید از تیم های این دوره از مسابقات ، در مصاحبه ای که خبرنگار دبیر خانه با ایشان انجام دادند ابراز امیدواری کردند که این رقابت ها به شکوفائی استعداد های دانشجویان و شکوفائی اقتصاد کشور منجر شود.

تندیس این دوره از مسابقات همراه با لوح سپاس ، در مراسم اختتامیه به آقای شادان پور اهدا شد.

 برگزاری دوره آموزش شهروندی
 
پرسنل شرکت نساجی بهارستان و امین در کلاس های آموزش شهروندی شرکت کردند.

در اردیبهشت سال جاری با انعقاد قراردادی فی مابین شرکت نساجی بهارستان بیدگل با شهرداری آران و بیدگل ، پرسنل شرکت تحت آموزش شهروندی فرار گرفتند . این آموزش ها که در مدرسه شهروند وابسته به شهرداری اران و بیدگل برگزار می شود ، کارکنان شرکت به همراه خانواده هایشان در این کلاس ها از آموزش شهروندی ، آموزش روابط رفتاری و ... برخوردار می شوند . اولین جلسه این کلاس ها در تاریخ 28/2/92 با حضور تعداد 90 نفر از کارکنان و اعضا خانواده هایشان برگزار شد. و قرار است بعد از اتمام دوره ، به پرسنل گواهینامه رسمی آموزش داده شود.

گرامیداشت روز زن

در تاریخ 11/2/92 روز تولد حضرت فاطمه زهرا ( س ) و روز زن ، جلسه ای با حضور بانوان شاغل در شرکت بهارستان برگزار گردید. در این جلسه آقای شادان پور با برشمردن شخصیت والای زن از منظر اسلام ، به منظور تکریم مقام زن و به رسم یادبود هدیه ای را به ایشان اهدا نمود.

 نظر سنجی

یکی ازاصولی که شرکت بهارستان همواره رعایت کرده نظرسنجی از مشتریان خود بوده و با روش ارسال برگه های نظر سنجی به همراه محصولات تولیدی و همچنین از طریق سامانه پیام کوتاه و ایجاد سامانه نظرسنجی روی پایگاه اینترنتی، نظرات مصرف کنندگان نهایی فرش و گلیم را دریافت می کند .

واحد فروش شرکت موظف است این نظرسنجی ها را مدون و به تحلیل آنها بپردازد.

این نظرسنجی ها و تحلیل آن به واحد تولید ، فروش ، تکمیل و بسته بندی کمک می کند تا روش های بهتری را برای رعایت کیفیت بهتر و جلب رضایت مشتری ، پیش بینی کنند.

البته فرش و گلیم بهارستان نیز خود را موظف دانسته برای قدردانی از عزیزانی که در این نظرسنجی ها شرکت می کنند به روش قرعه کشی و به رسم یادبود هدیه ای را تقدیم آنان نماید.

بدینوسیله واحد فروش و روابط عمومی شرکت بهارستان، از همه عزیزانی که در چند ساله اخیر ، به صورت دقیق، فرم های نظرسنجی را تکمیل و برای شرکت ارسال نموده اند صمیمانه تشکر و قدردانی می نماید. و امیدوار است در سال جاری نیز لطف مشتریان گرامی شامل حال شرکت شده و از نظرات سازنده آن ها بهره مند شود.
 

حضور فرش و گلیم بهارستان در پنجمین نمايشگاه بين­المللي

كف­پوش­ها، موكت، فرش ماشيني و صنايع وابسته

در تاریخ 12 لغایت15 شهریورماه1392 در محل دائمی نمایشگاه­های بین­المللی این نمایشگاه برگزار خواهد شد. فرش و گلیم بهارستان بیدگل نیز همچون سال های گذشته در این نمایشگاه حضور فعال خواهد داشت. تا از این راه بتواند بیشتر از پیش در خدمت بازار داخلی فرش ماشینی باشد. شرکت فرش و گلیم بهارستان از هم اینک از همه فعالان صنعت نساجی به ویژه فرش ماشینی دعوت می­نماید از غرفه این شرکت در نمایشگاه بازدید نمایند.


محصول دیگر از فرش و گلیم بهارستان: تابلو فرش

بافت تابلو فرش 500 شانه با تراکم 1000 در ابعاد قاب­های تزیینی، از مدت­ها قبل بنا به سفارش مشتریان محترم، در شرکت بهارستان بیدگل انجام می­شده است. اما با گذر زمان و استقبال بسیارگسترده­ای­که مصرف­کنندگان از این نوع محصول داشته­اند از سال قبل، بافت قالیچه­های با طرح منظره، عکس اشخاص، آیه­های قرآنی، شعرها و نوشته­های گوناگون روی فرش، به صورت ویژه برنامه­ریزی گردیده است. واحد طراحی این شرکت، تعداد بسیار زیادی طرح را آماده کرده و واحد بافندگی مبادرت به بافت آن نموده است. قسمت تکمیل و بسته­بندی نیز مقدمات کار را برای بسته­بندی مناسب با انتخاب انواع قاب­ها در دستور کار خود قرار داده و هم اکنون این طرح­ها به صورت ساده و برجسته با نوشته­های « ان یکاد » و « بسم ا... » و ... در حال بافت می­باشد.

واحد طراحی آمادگی کامل برای طراحی بافت عکس و پرتره­های اشخاص و یا هر پرتره­ دیگر را بنا به درخواست مشتریان در زمان بسیار کوتاه و با کیفیت لازم را دارد. اندازه این تابلو
فرش­ها می­تواند در اندازه دلخواه مشتریان، باشد ولی هم­اکنون اندازه­های 50×35، 70×50، 80×50، 90×50، 100×70، به صورت مداوم بافته می­شود

قرعه­کشی

فرش و گلیم بهارستان در ادامه برنامه تقدیر و تشکر از مصرف­کنندگان در هر دو ماه یکبار اقدام به قرعه­کشی از میان فرم­های نظرسنجی برگشتی از مصرف­کنندگان نموده و به رسم یادبود هدیه کوچکی را تقدیم آنها می­نماید. در شروع سال جدید نیز این قرعه­کشی با حضور مدیران شرکت انجام و افراد مشروحه زیر انتخاب گردیدند:
 
 
 
آقای سیداحمدی            کردستان خانم نسرین والیه                    مازندران
آقای بهروز نادری             کردستان خانم کمین عالشیان                مازندران                         
خانم زهره امینی              کرمان خانم فاطمه فارابی خانقاهی     مازندران
خانم فاطمه محمدی        کرمانشاه خانم فرزانه صالحی                  مازندران
خانم پریسا سلیمانی           البرز آقای نور علی گازا                    مازندران
آقای ناصر صفاری                 قم آقای مینا عطائی                      زنجان
آقای ابوالفضل عابدی          قزوین آقای خیرالله                            زنجان
خانم سپیده یازاری            مازندران خانم شهلا اکبری                     زنجان
شایان ذکر است هدیه یادبود از طریق آدرس پستی جهت آنان ارسال می­گردد.
 

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب این سایت برای شرکت نساجی بهارستان بیدگل" تحت برند فرش و گلیم بهارستان ،اولین تولید کننده گلیم در آران و بیدگل، قطب صنعتی فرش ماشینی ایران ،شهرک صنعتی سلیمان صباحی بیدگلی، در طرح گلیم سنتی، گلیم فانتزی، طرح گلیم عروسکی و طرح مدرن درطرح و سایز های متنوع ،همچنین تولید کننده انواع فرش ماشینی: فرش ماشینی 1000شانه آکریلیک، فرش ماشینی 700شانه، تولید فرش ماشینی در طرح کرمان ،فرش ماشيني طرح 700شانه 8 رنگ ، فرش ماشینی دستيافت گونه و فرش های ماشيني فانتزی فريز ،طرح عروسکی هیت ست،طرح فانتزی،قالیچه فانتزی،شگی،شنل،پرزبلند، قالی فانتزی و قالیچه های فانتزی در سایز و طرح های متنوع بوده. فرش ابریشم، فرش ماشینی ابریشم محصول جدید فرش و گلیم بهارستان، تابلو فرش ، تابلو ایات قرآنی و سوپر گلیم بهارستان، گلیم 6 رنگ و محصولی جدید ار فرش و گلیم بهارستان می باشد." محفوظ است.