::| تاريخچه شركت فرش و گليم بهارستان، پورتال رسمی فرش و گلیم بهارستان|::
تاریخچه :

شرکت نساجی بهارستان بیدگل در سال 1385 در قطب فرش ماشینی کشور، ( شهرک صنعتی سلیمان صباحی بیدگلی) شهرستان آران و بیدگل تاسیس و با انجام تحقیقات انجام شده در تولید فرشهای ماشینی، تمرکز خود را بر مبنای تولید گلیم، قرار داد و به همین منظور با استفاده از ماشین آلات بافندگی مدرن، نام خود را به عنوان اولین تولید کننده گلیم در شهرستان های کاشان و آران و بیدگل و یکی از معتبرترین تولیدکنندگان گلیم در سراسر ایران، به ثبت رسانید.

این شرکت با بهرگیری از منابع انسانی مجرب و کارآزموده و مدیریت بر کنترل کیفیت محصولات تولیدی، تمام تلاش خود را در تولید کیفی به کار گرفت و با رویکرد به تحقیق و توسعه توانست در این راه به دریافت گواهینامه های استاندارد، ایزو ، و دیگر نشان های مدیریت کیفیت نائل و در سال 1390 نیز به عنوان واحد نمونه تولیدی استان اصفهان مفتخر گردید.
 همچنین حضور در بزرگترین رویداد در حوزه برند سازی و مدیریت برند، شرکت در دوره های هشتمین و نهمین کنفرانس بین المللی برند موفقیتی دیگر ازشرکت نساجی بهارستان در توسعه برند بهارستان قلمداد می گردد.

با مرور زمان با افزایش توان تولیدی خود و تعداد دستگاه های بافندگی به تولید انواع فرش و گلیم و قالیچه های فانتزی ( فریز و هیت ست ) مبادرت نمود و همزمان با افزایش تنوع و متراژ تولید با رعایت اصل مشتری مداری، در اکثر استان های ایران نمایندگی فروش ایجاد و از این راه سهم بزرگی از بازار خرید فرش در کشور را به خود اختصاص داد.

شرکت نساجی بهارستان بیدگل با اجرای اهداف پیش بینی شده خود ، توانست نام بهارستان را به عنوان یک برند در سطح ملی مطرح نموده و هم اکنون " فرش و گلیم بهارستان" به عنوان یک برند در صنعت فرش ماشینی کشور نامی شاخص و برجسته تبدیل شده است.

فرش گلیم بهارستان، بر مبنای افزایش کیفیت محصولات تولیدی و بهبود فرآیند تولید، قسمت تکمیل و آهار فرش را نیز در کنار بخش تولید، ایجاد و با نظارت مستقیم و مستمر بر این بخش، کیفیت محصولات تولیدی خود و همچنین رضایت مندی مشتری را ارتقا داده است. شایان ذکر است شرکت بهارستان در طول سال های فعالیت خود همواره رضایت مندی مشتریان را به عنوان یک اصل غیر قابل تغیر، دنبال کرده و مسیرهای حصول این رضایت را از راه ارتقا سطح کیفی محصولات، افزایش توانایی در جوابگویی بهتر به سفارشات مشتریان و افزایش تنوع بافته ها و طرح و نقشه و ... با جدیت دنبال کرده است. اکنون فرش وگلیم بهارستان به عنوان یک شرکت تولیدی سازمان یافته ، و دارای برند شاخص در تولید انواع فرش و گلیم ، علاوه بر تامین نیازهای داخلی ، در امر صادرات به بسیاری از کشورهای دیگر نیز فعالیت دارد.

نمونه ایی از بافته های این شرکت به قرار زیر می باشد. البته برای شناخت بیشتر و آشنایی با آخرین بافته های این شرکت ، سامانه اینترنتی WWW. BAHARESTANCARPET.COM در دسترس علاقمندان می باشد.

  1.  فرش ماشيني 1000 شانه 10 رنگ تراكم 3000
  2. فرش ماشيني 700 شانه 8 رنگ تراكم 2550
  3. فرش ماشینی طرح 700 ، 8 رنگ تراکم 2400
  4. گلیم 320 شانه CLP با تنوع طرح بسیار بالا
  5. قالیچه های فانتزی  هیت ست كرم قهوه اي ، تراکم 1200
  6. قاليچه هاي فانتزي هيت ست عروسكي (فرش اتاق کودک)
  7. قاليچه فانتزي هيت ست آبرنگي
  8. قاليچه هاي هيت ست ضد استرس (آرام بخش)
  9. قالیچه های سنتی گبه( فرش گبه عشایری)
  10. تابلو فرش آیات قرآنی


تمام حقوق مادی و معنوی مطالب این سایت برای شرکت نساجی بهارستان بیدگل" تحت برند فرش و گلیم بهارستان ،اولین تولید کننده گلیم در آران و بیدگل، قطب صنعتی فرش ماشینی ایران ،شهرک صنعتی سلیمان صباحی بیدگلی، در طرح گلیم سنتی، گلیم فانتزی، طرح گلیم عروسکی و طرح مدرن درطرح و سایز های متنوع ،همچنین تولید کننده انواع فرش ماشینی: فرش ماشینی 1000شانه آکریلیک، فرش ماشینی 700شانه، تولید فرش ماشینی در طرح کرمان ،فرش ماشيني طرح 700شانه 8 رنگ ، فرش ماشینی دستيافت گونه و فرش های ماشيني فانتزی فريز ،طرح عروسکی هیت ست،طرح فانتزی،قالیچه فانتزی،شگی،شنل،پرزبلند، قالی فانتزی و قالیچه های فانتزی در سایز و طرح های متنوع بوده. فرش ابریشم، فرش ماشینی ابریشم محصول جدید فرش و گلیم بهارستان، تابلو فرش ، تابلو ایات قرآنی و سوپر گلیم بهارستان، گلیم 6 رنگ و محصولی جدید ار فرش و گلیم بهارستان می باشد." محفوظ است.