...::|گلیم|آلبوم1|پورتال رسمی فرش و گلیم بهارستان|::...
آلبوم 1 آلبوم 2آلبوم 3آلبوم 4آلبوم 5 آلبوم 6 آلبوم 7 
- جهت بزرگنمایی هر طرح روی آن کلیک کنید.

 
 

گلیم به عنوان یک محصول سنتی و از صنایع دستی زیبا محسوب می شود .گليم نوعى فرشينه است با بافتى ساده که با پشم و پنبه و در مواردى با پشم و موى بز بافته مى‌شود. نخ‌هاى تاروپود يک در ميان از زير و روى يکديگر مى‌گذرند. مانند بافت سادهٔ يک سبد. گليم به‌عنوان يک صنعت دستى زنانه در مناطق عشايرى و روستايى ايران رواج دارد. امروزه ماشین آلات بافت گلیم به صورت گلیم ماشینی و تولید گلیم به صورت انبوه و سایز و زنگ های مختلف جای گلیم های دست بافت را پر کرده و از لحاظ اقتصادی پاسخگوی مناسبی برای علاقمندان به گلیم و گلیم فرش بوده است. وسيلهٔ بافت گليم مانند قالى براساس دارهاى افقى يا عمودى است. اين فرشينه به‌دليل ارزان بودن مصرف عمومى دارد. گليم ايرانى برحسب مناطق گوناگونى که آن را مى‌بافند، داراى شيوه‌هاى بافت و نقوش متنوع است.

گليم،گلیم بهارستان،شرکت نساجی بهارستان بیدگل اولین تولید کننده گلیم ماشینی بوده که با تکنولوژی روز دنیا و مجهز به ماشین آلات مدرن بافت گلیم از جمله دستگاه 320 شانه clp توانسته در زمینه تولید گلیم در سایزهای متفاوت و رنگهای مختلف با متنوع ترین طرح ها بی همتا باشد. این شرکت با بیش از 100طرح گلیم و گلیم فرش پاسخگوی هر سلیقه و نیاز مصرف کننده بوده است. واحد طراحی این شرکت با برخورداری از نرم افزار طراحی موفق به طراحی هر سایز و ابعاد های مختلف گلیم شده به گونه ای که شما گلیم های بهارستان را می توانید از سایز 50*30 الی طاقه های 30 متری خریداری نمایید. طرح های فانتزی گلیم، طرح هاي سنتی گلیم ، گلیم  طرح کودکانه و  طرح عروسکی،گلیم 6 رنگ،سوپر گلیم،سوپر گلیم 6رنگ بهارستان،طرح گلیم عشایر،گبه،گلیم جاجیم از دیگر ویژگی های این شرکت به حساب می آید. گلیم بهارستان دارای علامت استاندارد ملی ایران می باشد. از مزایای این محصول می توان به سبک بودن، حمل و نقل آسان، قیمت مناسب ، تنوع در طرح و سایز اشاره نمود همچنین کاربرد و استفاده از گلیم نسبت به مناطق مختلف ایران متفاوت است و لی بیشتر در کفپوش آشپزخانه به عنوان فرش آشپزخانه استفاده می شود.

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب این سایت برای شرکت نساجی بهارستان بیدگل" تحت برند فرش و گلیم بهارستان ،اولین تولید کننده گلیم در آران و بیدگل، قطب صنعتی فرش ماشینی ایران ،شهرک صنعتی سلیمان صباحی بیدگلی، در طرح گلیم سنتی، گلیم فانتزی، طرح گلیم عروسکی و طرح مدرن درطرح و سایز های متنوع ،همچنین تولید کننده انواع فرش ماشینی: فرش ماشینی 1000شانه آکریلیک، فرش ماشینی 700شانه، تولید فرش ماشینی در طرح کرمان ،فرش ماشيني طرح 700شانه 8 رنگ ، فرش ماشینی دستيافت گونه و فرش های ماشيني فانتزی فريز ،طرح عروسکی هیت ست،طرح فانتزی،قالیچه فانتزی،شگی،شنل،پرزبلند، قالی فانتزی و قالیچه های فانتزی در سایز و طرح های متنوع بوده. فرش ابریشم، فرش ماشینی ابریشم محصول جدید فرش و گلیم بهارستان، تابلو فرش ، تابلو ایات قرآنی و سوپر گلیم بهارستان، گلیم 6 رنگ و محصولی جدید ار فرش و گلیم بهارستان می باشد." محفوظ است.