...::خبرنامه داخلي بهارستان، شماره ششم، اسفند ماه 1391،پورتال رسمی شرکت فرش و گلیم بهارستان::...
 
خبرنامه داخلي شركت نساجي بهارستان بيدگل، شماره 6،اسفند ماه 1391

سخن مدير عامل:

ایــرانـیــان در همیشه تاریخ، در نوروز خجستـه، رویـش زیـبــای شادابی زمین را جشن گرفته­اند و روزگار خود را تازه، زندگی خویش را پیراسته،‌ دل­هایشان را از غم­ها و کدورت­ها زدوده، و با بهار طبیعت، جان خود را نیـز بهـاری و باصفـا کرده­اند.

گذشت یک سال فعالیت و گذران پیچ و خم­های مشکلات کسب و کار و فعالیت­های ­اقتصادی ­و تولیدی، فشار ناشی از تنگنای محیط­های صنعتی در بنـگاه­های اقتصادی، همـه را تحت تنـش­های خستـگی قـرار مـی­دهد ولی امید به خداوند سبحان، امید بزرگی است که می­تواند در تمام لحظات زندگی و زمان­ها، مددرسان همه انسان­ها باشد. به ویژه در آستـانه تحـویل سـال کـه بـه حول و قوه الهی، می­تواند تحویل حال­ها هم باشد. و همه فعالان اقتصادی و تولیدی را در تمام گروه­های شغلی به روزگاری بهتر و پررونق­تر امیدرسان باشد.

اگر مردم به ویژه فعالان اقتصادی و تولیدی با امید به خداوند بزرگ، آرزوهای­شان را با شکوفه­های با طراوات بهاری گره بزنند و با توکل بر خدا و نشاط و امید، بیشتر و بهتر برای آبادانی و سرفرازی میهن عزیز خود بکوشند بی­شک کشوری آبادان و آزاد و قدرتمند خواهیم داشت.

امید است در رویش گل­های بهاری، در کنار فعالیت­های اقتصادی، روحیه خیرخواهانه را در خویش تقویت کنیم و دیگرانی را که امروز به هر دلیلی و از هر نژاد و قومی که هستند و به کمک ما نیاز دارند از یاد نبریم. دیگران را نیز از برکت سفره­هایی که به فضل الهی برایمان گسترده شده، شریک کنیم. همدیگر را دوست بداریم. به دوست محبت کنیم. به رقیب احترام بگذاریم. با دشمن مدارا کنیم. و برای همه هم­میهنان سالی خوب و سرشار از موفقیت آرزو کنیم تا از این راه خداوند نعمات بی­پایانش را بر ما نیز ارزانی کند. آمین.

مهدی شادان­پور
 
هفتمین کنفرانس بین المللی برند

هفتمین کنفرانس بین المللی برند در روزهای 28 و 29 بهمن ماه توسط شرکت پژوهشی گسترش رهیافت و با همکاری انجمن نساجی ایران و اتاق بازرگانی و سازمان توسعه تجارت ایران و با حضور وسخنرانی وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت جناب آقای دکتر غضنفری، سالن همایش­های برج میلاد تهران برگزار شد.

نساجی بهارستان بیدگل که از سال پیش در زمینه برند و برند سازی فعالیت گسترده­ای را شروع کرده و سال گذشته نیز در این کنفرانس حضور یافته بود در این دوره نیز به عنوان یکی از حامیان اصلی در این کنفرانس حضور یافت.
یکی از اتفاقات مهم این کنفرانس برای شرکت نساجی بهارستان، حضور مدیر عامل محترم شرکت، جناب آقای مهدی شادان­پور در پانل تخصصی «بررسی اهمیت برند سازی و راهکارهای حمایت از برند در صنایع نساجی ، فرش ماشینی و پوشاک» بود. این پانل که در روز شنبه 28/11/91 برگزار شد به مسائل و مشکلات مربوط به واحدهای نساجی و پوشاک پرداخت. و در خصوص برندسازی و اهمیت برند فرش ماشینی در ایران و تبدیل شرکت های بافندگی فرش به شرکت های صاحب برند در دنیا سخن گفتگو شد. آقای مهدی شادان پور در کنار آقایان مهندس مروج رئیس هیات مدیره انجمن نساجی ایران و تنی چند از بزرگان دیگر صنعت نساجی پانل تخصصی نساجی و فرش ماشینی را تشکیل دادند که با استقبال بسیار خوبی از سوی حضار روبرو شد.
در پایان از سوی آقای دکتر حسن شریفی دبیر این کنفرانس، تندیس هفتمین کنفرانس بین المللی برند به آقای مهدی شادان­پور مدیرعامل محترم شرکت بهارستان اهدا شد.

 


آشنايي با نشان ملی استاندارد:

استاندارد در لغت به معنای نظم و قاعده ، قانون و مفاهیمی از این قبیل است. اما معنی آن در ارتباط با موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران که مسئولیت قانونی تهیه و تدوین استانداردهای ملی را بر عهده دارد عبارت از تعیین و تدوین ویژگی های لازم در تولید یک فرآورده یا انجام یک خدمت است.

مؤسسه استاندارد با رعايت موازين پيش بيني شده در قانون براي حمايت ازمصرف كنندگان حفظ سلامت وايمني فردي و عمومي وحصول اطمينان از كيفيت محصولات وملاحظات زيست محيطي و اقتصادي، اجراي بعضي از استاندارد هاي ملي ايران را براي محصولات توليدي داخل كشور ويا اقلام وارداتي با تصويب شوراي عالي استاندارد، اجباري نموده است.

کارخانجات تولیدی فرش ماشینی نیز در راستای رعایت استاندارد اجباری، باید فرش های خود را به گونه ایی تولید نمایند که معیارهای استاندارد را دارا باشد، اما این استاندارد چه شرایطی باید داشته باشد و یا اینکه مصرف کننده از فرش دارای علامت استاندارد، چه انتظاری باید داشته باشد؟

مواردی که باید در یک فرش رعایت شود تا لیاقت دریافت نشان استاندارد را داشته باشد عبارت اند از :

1- ابعاد فرش(طول، عرض، قطر) 2- جنس نخ خاب 3- خصوصيات جنس نخ خاب (ثبات رنگ در برابر نور و مواد شوينده، سايش، استحكام) 4-نخ پود 5 - نخ تار
6- تراكم 7- اندازه خاب 8- آهار پشت فرش 9- بسته­بندي

از آنجا که استانداردها یک فرایند زنده و به روز هستند و به عنوان مرجع، ماهیت ملّی و بین­المللی داشته و برای افراد مختلف در دسترس هستند. در پیشرفت صنعت و اقتصاد نقش بسزایی دارند. از این رو باید در جهت افزایش سطح کیفیت تلاش کرده تا به فن آوری پیشرفته تولید هر محصول نایل آمد. شرکت نساجی بهارستان بیدگل به تاریخ 13/07/1390 موفق به دریافت کد ملی استاندارد برای محصولات تولیدی خود گردید. و همواره در اجرای موارد استاندارد برای محصولات تولیدی خود کوشا بوده و تمام توان خود را برای رضایت مندی بیشتر مشتری از این راه به کار برده است.

واحد کنترلکیفی

فرش 8 رنگ طرح 700 شانه

از زمستان سال 91 واحد تولید شرکت بهارستان مبادرت به افزایش تنوع محصولات تولیدی خود نمود و فرش طرح 700 شانه، هشت رنگ با تراکم 2400 و با طرح کریستال را تولید و به بازار فرش ایران عرضه کرد.

مواد اولیه استفاده شده در این فرش از بهترین نخ اکریلیک هیت ست شده می باشد که این امر باعث زیبایی و وضوح بیشتر طرح و نقشه می گردد. این فرش می تواند با فرش های 700 شانه با ترکم 1200 که با دستگاه های HCP بافته می شود به راحتی رقابت نماید.

خوشبختانه از زمانی که این نوع فرش از سوی شرکت بهارستان وارد بازار داخلی گردیده با استقبال خوب نمایندگی های فروش روبرو شده است.

امید است در سال آتی با افزایش متراژ تولید ، رضایت مندی بیشتر مشتریان گرامی در رابطه با عرضه بیشتر این محصول به بازار ، فراهم گردد.

واحد فروش

آقای حسین رئیس زاده، مدیر محترم تولید شرکت نساجی امین

در راستای کوشش­های خود برای افزایش بهره­وری و تولید کیفیت مطلوب و همچنین دقت و سرعت در تولید فرش­های 500 شانه، در بهمن ماه امسال مورد تشویق مدیرعامل محترم شرکت قرار گرفت. روابط عمومی شرکت نیز مراتب تقدیر و تشکر خود را از جناب آقای رئیس­زاده اعلام داشته و برای ایشان آرزوی موفقیت­های بیشتر را دارد.

همکار گرامی جناب آقای مهدی چلویی

موفقیت همسر گرامی­اتان، سرکار خانم آقایی در کسب عنوان مقام نخست مسابقات رشته آشپزی شهرستان آران و بیدگل را به جنابعالی و خانواده محترم­اتان تبریک گفته و آرزوی موفقیت­های روزافزون ایشان را داریم.

همکاران شما در واحد طراحی

همکار ارجمند جناب آقای سعید مسکینی

توفیق زیارت بقاع متبرکه نجف اشرف و کربلای معلی را به جنابعالی تبریک گفته و قبولی طاعات و عبادات شما را از خداوند بزرگ مسئلت می­نماییم.

پرسنل شرکت های امین و بهارستان

همکار گرامی، جناب آقای مرتضی بهرامی

صمیمانه­ترین شادباش ما را برای شکفتن نو گل زیبای زندگیتان پذیرا باشید آرزو داریم که دختر عزیزتان زیر سایه‌ی پدر و مادر زند‌گی خوش و پُرباری داشته باشد.

همکاران شما در شرکت نساجی امین

 
در بهمن ماه امسال یکی از فعالان و بزرگان و خوش­نامان عرصه تولید فرش ماشینی و از خیّرین بزرگوار شهرستان
آران و بیدگل «زنده­یاد حاج عباس کریمشاهی» مدیرعامل شرکت فرش چهل نگین دارفانی را وداع گفت و به رحمت ایزدی پیوست.

درگذشت این همکار ارجمند را به خانواده محترم کریمشاهی به ویژه همکار ارجمندمان برادر آزاده و گرانقدر جناب آقای حـاج ابـوالفضل کـریمشـاهی مدیرعامل محترم شرکت فرش اعیان تسلیت گفته و برای همه بازماندگان آن فقید سعید، صبر و شکیبایی مسئلت می­نماییم.

مدیریت و پرسنل شرکت نساجی بهارستان بیدگل

مهندس میثـم عـابدی

کارشناس ارشد شیمی نساجی

مدیر تولید نساجی بهارستان

پلي­استر به پليمرهايي اتلاق مي­گردد كه داراي گروه استر در زنجيره اصلي خود باشند. اين گروه استري، حاصل واكنش بين الكلهاي دو ظرفيتي و كربوكسيليك اسيدهاي دو ظرفيتي مي­باشد. پلي­استر در صنعت پليمرسازي و همچنين صنعت نساجي و فرش مورد استفاده قرار گرفته و به دلیل برخی برتریها نسبت به الیاف اکریلیک، امروزه کاربرد بیشتری در صنعت نساجی نسبت به اکریلیک دارد.

پلی­استرها دارای کاربردهای مختلفی هستند و به دلیل سختی و کیفیت مطلوب الیاف و خصوصیات زیر کاربردهای متعددی از جمله در پارچه­های پلی­استری و لباس و از جمله فرش دارند.

استحکام، مقاومت به اکثر مواد شیمیایی، مقاوم در برابر چین خوردن، مقاوم بودن در برابر سایش، شست و شوی آسان، مقاومت در برابر کشیدگی و انقباض، خشک شدن سریع، مقاومت در برابر کپک زدن، قابلیت خوب در شکل گرفتن با حرارت و اتو، دانسیته تا حد پارگی بسیار زیاد، الاستیسیته خوب، مقاومت سایشی، ثبات بسیار خوب نوری، همچنین مقاومت در برابر اسیدهای معدنی و آلی، ضد چروک بودن، خصوصیاتی هستند که باعث شده تا این لیف مصنوعی در صنعت فرش بطور عمده مورد استفاده قرار گیرد و امروزه فرشهای پلی­استری با نام ابریشم مصنوعی تولید و به بازار عرضه شود. فرش و گلیم بهارستان نیز به دنبال رویکرد جهانی به فرش­های ابریشم، تحقیق درباره بافت این فرش را در دستور کار خود قرار داده و توانسته است در مرحله اول به بافت آزمایشی این نوع فرش اقدام نماید. و با بدست آوردن نتایج بسیار خوب، برنامه­ریزی­های خود را برای تولید انبوه فرش ابریشم انجام داده که امید است در فروردین ماه سال 1392 بافته­های ابریشم این شرکت وارد بازار داخلی گردد.

 

 تمام حقوق مادی و معنوی مطالب این سایت برای شرکت نساجی بهارستان بیدگل" تحت برند فرش و گلیم بهارستان ،اولین تولید کننده گلیم در آران و بیدگل، قطب صنعتی فرش ماشینی ایران ،شهرک صنعتی سلیمان صباحی بیدگلی، در طرح گلیم سنتی، گلیم فانتزی، طرح گلیم عروسکی و طرح مدرن درطرح و سایز های متنوع ،همچنین تولید کننده انواع فرش ماشینی: فرش ماشینی 1000شانه آکریلیک، فرش ماشینی 700شانه، تولید فرش ماشینی در طرح کرمان ،فرش ماشيني طرح 700شانه 8 رنگ ، فرش ماشینی دستيافت گونه و فرش های ماشيني فانتزی فريز ،طرح عروسکی هیت ست،طرح فانتزی،قالیچه فانتزی،شگی،شنل،پرزبلند، قالی فانتزی و قالیچه های فانتزی در سایز و طرح های متنوع بوده. فرش ابریشم، فرش ماشینی ابریشم محصول جدید فرش و گلیم بهارستان، تابلو فرش ، تابلو ایات قرآنی و سوپر گلیم بهارستان، گلیم 6 رنگ و محصولی جدید ار فرش و گلیم بهارستان می باشد." محفوظ است.