:: خبرنامه داخلي بهارستان، شماره هفتم، خرداد 1395، پورتال رسمی فرش و گلیم بهارستان ::
خبرنامه داخلی شرکت نساجی بهارستان بیدگل، شماره هفتم،خرداد1395
سخن نخست
  ظهور پرشتاب رسانه های جدید به ویژه برنامه تلگرام که به آسانی و با سرعت بسیار زیاد، دامنه بسیار گسترده ای را برای انتقال اطلاعات بوجود آورده، کارایی ابزارهای پیشین را کاهش داده است اما هنوز رسانه های مکتوب مانند نشریات و خبرنامه ها می توانند پل ارتباطی مکملی برای فعالیت های تبلیغاتی باشند.

شرکت نساجی بهارستان بیدگل نیز در پی راه اندازی گروه و کانال های ویژه خود در تلگرام قسمتی از بار تبلیغاتی خود را به دوش این رسانه ها گذاشت اما در این فصل برآن شد تا باردیگر از پنجره این خبرنامه، با مشتریان گرامی ارتباط صمیمی خود را نیز حفظ نماید.

این شرکت در ادامه فعالیت­های تولیدی و بازرگانی خود در سال گذشته، سبد کالایی خود را با افزودن فرش­های 700 شانه HCP هشت رنگ و 1000 شانه HCI ده رنگ با کیفیت بافت و پرداخت بسیار عالی، فرش­های با کیفیت عالی را روانه بازار کرد و رضایت مندی مشتریان را افزایش داد. و در سال جدید نیز با افزایش میزان تولید خود در فرش های 1000 و 700 شانه و فرش های فانتزی هیت ست شامل فرش­های اتاق کودک و فرش­های سه بعدی (3D) و همچنین گلیم های 5 رنگ و 6 رنگ در خدمت بازار فرش ایران است.

امید است با همکاری و همراهی همه تلاشگران عرصه نساجی و فرش به ویژه فروشندگان فرش ماشینی همچون گذشته، این شرکت بتواند در راستای اهداف خود که همانا رضایت مندی مشتریان گرامی می باشد گام های مؤثرتری را بردارد.

 
فرش های هزار شانه
 
فرش­های 1000 شانه شرکت بهارستان ، با طرح­های اصیل و مواد اولیه مرغوب همراه با رنگ­بندی­های زیبا و متنوع، در بازار فرش ایران به عنوان نمادی از هنر و صنعت مطرح شده و این افتخار دیگری برای شرکت بهارستان می­باشد که با این کالا، بیش از پیش در خانه­های مردم ایران بنشیند و نام بهارستان را در سراسر ایران پررنگ­تر نماید.

تولید فرش­های 1000 شانه گام محکم و تأثیرگذاری در بازار فرش ایران بود که با همت مدیران این شرکت برداشته شد و خوشبختانه با استقبال بسیار خوبی از سوی مشتریان گرامی روبرو شده است.

هم­اکنون فرش­های 1000 شانه با به کارگیری نخ­های نمره 30 هیت­ست شده اکریلیک براید، در 20 طرح جذاب بافته می شود و نمونه آن در سایت اینترنتی شرکت قابل مشاهده می باشد.


توسعه پایدار و برند بهارستان

توسعه زمانی معنا می­یابد که با پایداری همراه شود و مدّت زمان زیادی را دربرگیرد. سیاست­گذاری شرکت بهارستان برای توسعه بر مبنای مدل توسعه پایدار تعریف شده تا با انجام توسعه و پیشرفت، پایداری نیز با آن همراه باشد و بتواند مدت زمان زیادی در بازار رقابتی فرش ماشینی ایران، به خدمت­گذاری بپردازد.

سیاست گذاری بهارستان، حرکت در مسیر توسعه بوده و خوشبختانه با روی­آوری به بافت فرش­های 700 و 1000 شانه در کنار گلیم­های 5 رنگ و 6 رنگ و هم­چنین بافتن فرش­های هیت­ست و فانتزی، پایداری در بازار فرش ایران را برای خود ماندگار کرده است.

بهارستان در دو سال گذشته با تمرکز بر ارائه فرش­های باکیفیت، زیرساخت­های مربوطه را فراهم آورده و با سرمایه­گذاری در زمینه افزایش دستگاه­های بافندگی مدرن، افزایش سالن­های بافت و آهار، افزایش قدرت فروش و توانمندی منابع انسانی گام­های مؤثری را برداشته و با توانایی­هایی که بدست آورده هم­اکنون، نام بهارستان را در سرتاسر ایران به عنوان یک برند معتبر معرفی کرده است.

 
کاتالوگ الکترونیکی بهارستان
 

شرکت بهارستان در روند فعالیت­های خود و برای سهولت بیشتر مشتریان گرامی در دستیابی سریع به کاتالوگ محصولات، اقدام به تهیه کاتالوگ و نمایش تصویر جدیدترین محصولات به روش الکترونیکی نموده است. این نرم افزار بهینه­سازی جریان کار تولیدات و محصولات آماده فروش داخل شرکت را برای ارتباط موثرتر با مشتریان ایجاد می­کند. و هدف نهایی آن برنامه­ریزی جامع ارتباط با مشتری می­باشد.

آموزش، اطلاع­رسانی، پرسش و پاسخ، دریافت سفارش، معرفی محصول، طرح­های جدید و تبلیغات از طریق این کاتالوگ قابل انجام می­باشد.

لینک و تصویر QRCode برای دانلود این اپلیکیشن در زیر آمده است.

almas-mehr.com/user_files/baharestan.apk

 

 
فرش های 700 شانه بهارستان
 
شرکت بهارستان در فرآیند توسعه خود با جایگزینی یک دستگاه ماشین بافندگی 700 شانه HCP به جای ماشین بافندگی پیشین، بافت فرش 700 شانه با نخ­های نمره 18 سه لا اکریلیک هیت­ست را شده آغاز کرد. هم­اکنون تعداد 25 طرح از این نوع فرش در شرکت بهارستان بافته می­شود که از لحاظ کیفیت مواد اولیه و نوع بافت و تکمیل دارای برند کشوری است و با رویکرد بسیاری از خریداران فرش ماشینی به این فرش، آمار بافت آن افزایش یافته و با افتخار در خدمت بازار فرش ایران می­باشد.

 
محصول جدید فرش و گلیم بهارستان
 
تولید گبه
 

انسان­ها، از زمانی که به جای پوست حیوانات از زیراندازهای دست­باف استفاده کرد تاکنون، بافته­های زیبایی را برای خود نقش بسته است که هم کف­پوش باشد و هم هنر را با خود داشته باشد تا محیط زندگی­اش را زیباتر کند. یکی از این بافته­های ساده و زیبا که از دیرباز در زندگی مردم ایران جا پیدا کرده «گَبه» نام دارد که در عین سادگی زیبایی و هنر را در خود دارد و چشم بیننده را نوازش داده و باعث آرامش می­شود. و نشان دهنده ذوق مردم هنردوست ایرانی است که با ذهن و دست هنرآفرین خود، آن را در طرح­ها و رنگ­ها و نقش­های گوناگون که برگرفته از زیبایی­های طبیعت بوده روانه بازار کرده­اند.

با جایگزینی ماشین به جای دست در بافت فرش­ها و رونق فرش­های ماشینی، انواع بافته­های دستباف نیز جایگزین ماشینی پیدا کرد و اکنون «گبه» نیز به زیبایی و اصالت گبه­های دستباف در کارخانه­های صنعتی بافته می­شود و شکوه و زیبایی طرح­های اصیل و بومی مناطق کشور را با خود به خانه­های مردم می­آورد.

شرکت فرش و گلیم بهارستان نیز با شناخت از بازار گبه و علاقمندی بخش زیادی از مردم به این نوع بافت، تولید گبه را به صورت جدی در دستور کار خود قرار داد و هم اکنون طرح­های زیبایی از گبه را به بازار عرضه کرده است که امید است مورد رضایت مشتریان گرامی قرار گیرد.
 

 

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب این سایت برای شرکت نساجی بهارستان بیدگل" تحت برند فرش و گلیم بهارستان ،اولین تولید کننده گلیم در آران و بیدگل، قطب صنعتی فرش ماشینی ایران ،شهرک صنعتی سلیمان صباحی بیدگلی، در طرح گلیم سنتی، گلیم فانتزی، طرح گلیم عروسکی و طرح مدرن درطرح و سایز های متنوع ،همچنین تولید کننده انواع فرش ماشینی: فرش ماشینی 1000شانه آکریلیک، فرش ماشینی 700شانه، تولید فرش ماشینی در طرح کرمان ،فرش ماشيني طرح 700شانه 8 رنگ ، فرش ماشینی دستيافت گونه و فرش های ماشيني فانتزی فريز ،طرح عروسکی هیت ست،طرح فانتزی،قالیچه فانتزی،شگی،شنل،پرزبلند، قالی فانتزی و قالیچه های فانتزی در سایز و طرح های متنوع بوده. فرش ابریشم، فرش ماشینی ابریشم محصول جدید فرش و گلیم بهارستان، تابلو فرش ، تابلو ایات قرآنی و سوپر گلیم بهارستان، گلیم 6 رنگ و محصولی جدید ار فرش و گلیم بهارستان می باشد." محفوظ است.