...::فرش گبه عشايري ،پورتال رسمي فرش و گليم بهارستان بيدگل::...
 
" آلبوم طرح های سنتی فرش گبه عشایری،پورتال رسمی فرش و گلیم بهارستان"
 
(آلبوم 1) (آلبوم 2 )

گبه عشایری

گبه هشت رنگ عشایری

محضول جدید بهارستان

گبه عشایری

گبه عشایری 8 رنگ

گبه عشایری

گبه عشایری

گبه عشایری

طرح قشقایی

گبه در لغت به معنای ضخیم که نوع فرش دارای خواب بلند بوده و به صورت درشت بافته می شود. از این فرش در ابتدا به عنوان زیرانداز که مانع نفوذ سرمای زمین می باشد کاربرد داشته است. زیبایی گبه ها در سادگی و بدون نقشه های آن بوده به گونه ای که بافندگان تمام زیبایی های طبیعت و محیط اطراف خود را که با چشم نظاره می کنند به صورت ذهنی و خیالی روی گبه ها به کار می بردند و نقش می انداختند. گاهی نیز آرزوهای یک بافنده نقش خاطره بر روی گبه می انداخت . جالب اینجا بود که هر نقش و خط دارای معنای نمادین داشت.

نقش چادر به معنای سرپناه ، انسان به معنای خانواده و ...... بنابراین طرح های گبه اغلب در قالب طرح شیر، خشتی یا قاب شکل، طرح حوض، طرح گل، طرح درخت، طرح راه راه ، خانه در هم و کف ساده و اشکال هندسی که هر یک برگرفته از طبیعت اطراف بافنده و بر اساس زیست آن روی فرش نقش می بست. طرح و نقش گبه های سنتی با هنر دستان بافندگان بر روی تار و پود گبه ها نقش می بست و دنیایی از خاطرات و ارزش ها را همواره به دنبال داشت. امروزه نقش و نگار های سنتی دست بافت قدیمی به علت برخی مشکلات و با بروز شدن تکنولوژی به فرش های گبه ماشینی تبدیل شده که طراحان فرش با بهره گیری از همان طرح های سنتی در شلوغی زندگی ماشینی امروزی گوشه از خانه ها را در قاب سنتی نگه می دارند.

تولید فرش گبه عشایری سنتی در شرکت فرش و گلیم بهارستان از مهر ماه 1395 شروع شد تا سبد محصولات فانتزی این شرکت بیش از پیش پاسخگوی خواسته های هر سلیقه و مصرف کننده ای باشد. تولید گبه در ابعاد 80*50 - 150*100- 225*150-4*3- 350*250  و به شکل طاقه رول

 

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب این سایت برای شرکت نساجی بهارستان بیدگل" تحت برند فرش و گلیم بهارستان ،اولین تولید کننده گلیم در آران و بیدگل، قطب صنعتی فرش ماشینی ایران ،شهرک صنعتی سلیمان صباحی بیدگلی، در طرح گلیم سنتی، گلیم فانتزی، طرح گلیم عروسکی و طرح مدرن درطرح و سایز های متنوع ،همچنین تولید کننده انواع فرش ماشینی: فرش ماشینی 1000شانه آکریلیک، فرش ماشینی 700شانه، تولید فرش ماشینی در طرح کرمان ،فرش ماشيني طرح 700شانه 8 رنگ ، فرش ماشینی دستيافت گونه و فرش های ماشيني فانتزی فريز ،طرح عروسکی هیت ست،طرح فانتزی،قالیچه فانتزی،شگی،شنل،پرزبلند، قالی فانتزی و قالیچه های فانتزی در سایز و طرح های متنوع بوده. فرش ابریشم، فرش ماشینی ابریشم محصول جدید فرش و گلیم بهارستان، تابلو فرش ، تابلو ایات قرآنی و سوپر گلیم بهارستان، گلیم 6 رنگ و محصولی جدید ار فرش و گلیم بهارستان می باشد." محفوظ است.