...::خبرنامه شماره یازدهم،پورتال رسمی فرش و گلیم بهارستان::...
"خبرنامه داخلی شرکت نساجی بهارستان بیدگل،شماره یازدهم،آبان ماه1393 "


 سخن مدیر عامل:

زمانی که پیشنهاد انتشار خبرنامه داخلی داده شد باور داشتم که یک خبرنامه اگر با نوشته­های علمی و متناسب با بازار فرش همراه باشد، می­تواند به عنوان یک امتیاز در بین دیگر تولیدکنندگان تلقی شود. می­تواند واسطه­ای باشد بین شرکت و مجموعه نمایندگی­های فعال در سراسر کشور. می­تواند ارتباطی باشد با فروشندگان فرش که هیچگاه با شرکت بهارستان، مراوده­ای نداشته­اند ولی خواهان داشتن اطلاعات از بهارستان هستند. و حتی فکر می­کردم ارسال خبرنامه به خریداران فرش که هرگز بهارستان را نمی­شناسند و با این شرکت همکاری نداشته­اند نیز می­تواند حامل پیام دوستی و محبت باشد. از سویی باور داشتم وجود خبرنامه، کارکنان شرکت را نیز برای انجام کارهای علمی و پژوهشی بیشتر امیدوارتر خواهد کرد و آنها را ترغیب خواهد کرد که در کیفیت در تولید و مشتری­مداری در فروش بکوشند.

و اکنون که شماره یازدهم خبرنامه منتشر می­شود، امیدواری و باورداشت شرکت برای ادامه این کار بیشتر از پیش شده است. زیرا با انتشار این خبرنامه، دوستی­های قدیم، قویم­تر شده، دوستی­های جدید حاصل شده و مجموعه بهارستان را به راهی سوق داده که هر روز برای پاسخگویی به خواسته­های مشتریان گام­های نوینی را بردارد. و هرآنچه که در دستور کار و برنامه­ریزی بهارستان در تولید و فروش وجود داشته را پیش روی فعالان بازار فرش ایران قرار داده است.

بازار فرش در ایران، دارای افت و خیزهای زیادی بوده و خواهد بود، نوسانات قیـمت مــواد اولیــه، نقـدینــگی، شــرایط کار با بانک­ها، چگونگی واردات ماشین­آلات و همچنین رشـد بی­سابقه تکنولوژی­های بـافت و افـزایش دستگاه­های بافندگی مدرن در ایران نیز از عواملی هستند که روی میزان رابطه همکاری مابین تولیدکننده و خریدار تاثیر می­گذارد وکارخانه­های تولیدی را مجاب می­کند که همگام با پیشرفت­های تکنولوژی، اندیشه کار کردن در این بازار را مطابق با نیازهای روز ارتقا دهند.

شرکت نساجی بهارستان با ایمان به این موضوع، امید دارد که همچون همیشه بتواند در صنعت فرش ماشینی کشور، از برند بهارستان به خوبی نگهداری نماید و با برنامه­ریزی­هایی که انجام خواهد داد، برای نمایندگی­ها، و خریداران فرش نیز اطمینان خاطر لازم را فراهم آورد. در پایان، به همه مخاطبین گرامی که با بذل لطف و حوصله، پذیرای این خبرنامه می­شوند درود فرستاده و برای همه سروران گرانقدر، پیشرفت­های روز افزون معنوی و اقتصادی را از درگاه خداوند منّان خواهانم.

                                                                                                                                                                                                  مهدی شادان پور
                                                                                                                                                                                                       
مدیر عامل

 نمایندگی استان همدان:

نمایندگی فروش فرش و گلیم بهارستان در استان همدان، طی چند ساله اخیر به عهده جناب آقای امین روناسی و جناب آقای جمشید سهل­البیع بوده و این بزرگواران در ارائه محصولات تولیدی و شناساندن نام و برند بهارستان در استان همدان، تلاش و کوشش زیادی را انجام داده­اند. سابقه آشنایی این دو دوست همکار، به سال 1359 زمانی که هردو دانش­آموز بوده­اند بر می­گردد و این دوستی باعث شده که ازسال 1378 با همکاری یکدیگر به فعالیت اقتصادی در زمینه فرش ماشینی بپردازند. با سپاس ویژه از این عزیزان، گفتگوی کوتاهی با آنها انجام شده تا از فعالیت­های تجاری ایشان و همچنین نقطه نظراتشان درباره شرکت نساجی بهارستان آگاهی بیشتری پیدا کنیم.

* چگونه شد به فروش فرش ماشینی روی آوردید؟

باتوجه به اینکه حرفه پدری ما فروش فرش دستباف بود و با این صنعت آشنایی داشتیم با همکاری همدیگر از سال 1378 به صورت حرفه­ای به فعالیت در زمینه فرش ماشینی روی آوردیم و به شکر خدا، در طول این سال­ها به عرضه فرش­های ماشینی با کیفیت در استان همدان پرداخته­ایم.

* چگونه با فرش و گلیم بهارستان آشنا شدید و چه مدت زمانی است که با این شرکت همکاری دارید؟

شرکت فرش وگلیم بهارستان علاوه بر فرش یکی از نخستین تولیدکنندگان گلیم­بافی در ایران بود و در آن سال­ها کارخانه بافت گلیم بسیار محدود بود. و با دیدن گلیم­های بافته شده بهارستان، از همان زمان، همکاری خود را با بهارستان شروع کردیم و در مدت هفت سال گذشته به صورت مداوم محصولات بهارستان را عرضه کرده­ایم.

* وضعیت فروش فرش و گلیم بهارستان نسبت به بقیه فرش­ها از نظر جنابعالی چگونه است؟

در مورد گلیم باید بگوییم که هنوز گلیم بهارستان یکی از بهترین گلیم­های بافته شده ایران است و با کیفیت بسیار خوبی که دارد در رقابت با دیگر تولیدکنندگان، برتری خود را حفظ کرده است اما پیشنهاد می­شود واحد طراحی، روزآمدی و جدید بودن طرح­ها را بیشتر کار کند که از این نظر هم کم و کاستی وجود نداشته باشد.

در مورد فرش هم پیشنهاد می­شود که در ارائه فرش­های 700 و 1000 شانه تلاش بیشتری را انجام دهد تا سبد کالایی بهارستان کامل­تر گردد.

* فرش و گلیم بهارستان را در مقام مقایسه از نظر کیفیت، قیمت، تنوع رنگ و طرح با دیگر تولیدکنندگان چگونه ارزیابی می­کنید؟

گلیم­های بهارستان از نظر کیفیت در بافت در رتبه بسیار خوبی در برابر دیگر تولیدکنندگان قرار دارد ولی بعضی از مصرف­کنندگان دنبال قیمت مناسبت­تر هم هستند و به کیفیت توجهی نمی­کنند که این کمی کار را دشوار می­کند.

بعضی از همکاران، محصولاتی را که در این استان ارائه می­دهند دارای کیفیت پایین­تری نسبت به محصولات بهارستان می­باشد و به همین دلیل قیمت فروش آنها پایین­تر از محصولات بهارستان می­باشد که این امر برای ما دچار مشکل کرده است.

* از چگونگی ارتباط متقابل فروشگاه و نساجی بهارستان بگویید.

روابط همکاری بسیار خوبی ایجاد شده و برقرار مانده است و از این فرصت استفاده کرده و از پرسنل واحد فروش که همیشه با آنها در ارتباط هستیم به خاطر برخوردهای خوبشان تشکر می­نماییم.

* شرایط خرید مشتریان شما در سال 1393 چگونه بوده و نسبت به سال قبل چه تفاوت­هایی داشته است؟

خوشبختانه در سال جاری، استقبال مصرف­کنندگان از گلیم­های 6 رنگ بسیار بهتر از سال­های گذشته بوده است.

* چه طرح، نقشه یا کد محصولی در این استان فروش بیشتری دارد؟

گلیم­های 6 رنگ با کد 610 از فروش و استقبال بیشتری برخوردار بوده است.

نشانی :

همدان، خیابان اکباتان، اول سرای گمرک، فرش و گلیم بهارستان


محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است. امام خمینی (ره )

محرم و صفر یادآور بزرگ مرد آزاده و سالار شهیدان جهان، حضرت سیدالشهدا حسین بن علی ( ع ) را گرامی داشته و در ایام سوگواری شهادت سرور شهیدان، به یاد رشادت ها او و یارانش که برای همیشه تاریخ زنده و جاوید خواهد بود.


دیدار با خانواده شهید

اعضای پایگاه بسیج امام رضا (ع) شرکت نساجی بهارستان با دیدار با خانواده شهید محمـدجـواد معینـی­نــژاد، یـاد شهیـدان گرانقدر انقلاب اسلامی را گرامی داشتند. پایگاه بسیج کارگری امام رضا (ع) که به یادبود شهید محمدجواد معینی­نژاد در این شرکت تأسیس شده­ است درراستای انجام کارهای فرهنگی، به دیدار پدر ارجمند آن شهید آقای حاج ماشااله معینی­نژاد رفته و به گفتگوی صمیمانه با او پرداختند.

دیدار اعضای بسیج کارگری و کارکنان بهارستان با خانواده شهدا، یکی از فعالیت­های اصلی این پایگاه در کنار دیگر کارهای فرهنگی است که این پایگاه به عهده خویش گرفته تا درکنار فعالیت تولیدی، پرسنل بهارستان را در بهره­وری از فضای معنوی این جلسات بهره­مند سازد.

شهید محمدجواد معینی­نژاد در سن 16 سالگی در جبهه­های نبرد حق علیه باطل در منطقه جنگی پاسگاه زید به دست ارتش بعث عراق به شهادت رسیده و در گلزار شهدای امامزاده اسماعیل (ع) بیدگل به خاک سپرده شده است.

                                                                                                                                                                                              یادش گرامی و جاودانه باد.

هشت فرمان موفقیت در فروش

بیشتر مردم تمایلی برای انجام دادن کارهای سخت که فروش را ساده می کند ندارند. اما با روش هایی می توان با این کار آشنا شد و آن را به کار برد که یکی از آنها هشت فرمان موفقیت در فروش است که برای آشنایی با آن در هر شماره از خبرنامه یکی از این فرامین نوشته می شود:

فرمان اول: تفکر

طرز تفکر شما که رویکرد فروش را شکل می دهد بیشتر ار هر بخشی از فرآیند فروش، تعیین کننده پیامد فروش است. چهارچوب ذهنی، طرز فکر دوستانه، متبسّم، مشتاق، با اعتماد، مثبت، مهربان وآماده بودن، همه در ذهن شماست که در نهایت به سود شما منجر می شود. احتمالا بارها با این تفکرات وارد مکالمه فروش شده اید. ( این یک قرار ملاقات خوب نیست، این فروش احتمالا صورت نمی گیرد) یا حالت بر عکس، با خود فکر می کنید( او یک مشتری بالقوه خوب است، آنها به کالای من نیاز دارند، کالای مرا دوست دارند، مرا نیز دوست دارند ) در این حال حتما فروش رخ می دهد.

تفکر درباره آنچه می خواهید، به خودباوری شما بستگی دارد و خودباوری شما بر مبنای آمادگی شماست. داشتن آمادگی کامل بر اساس خواسته مشتریان نوعی اطمینان به خود ایجاد می کند.

پیش از قرار ملاقات خود بنویسیدکه چه چیز خوبی روی می دهد؟ چه چیزی انتظار دارید که پیامد مثبت وجود داشته باشد؟ و در پایان مکالمه بنویسید که چه کاری می توانستید برای بهتر کردن آن انجام بدهید؟


پروژه نیکان بهارستان
 

شرکت نساجی بهارستان در طرح رحمت هلال احمر حضور یافت .شرکت بهارستان در راستای انجام کارهای انساندوستانه، هدایایی را تحت عنوان پروژه نیکان بهارستان تقدیم جمعیت هلال احمر نمود . در این پروژه تعدادی فرش و گلیم از محصولات تولیدی شرکت بهارستان تقدیم جمعیت هلال احمر شهرستان آران و بیدگل گردید تا این جمعیت، در مواردی که خود صلاح می داند، در اختیار نیازمندان قرار دهد.

آموزش کمک های اولیه

دوره آموزشی کمک های اولیه در شرکت بهارستان برگزار شد. این دوره آموزشی در ده جلسه فشرده، به منظور فراگیری پرسنل و افزایش توان مقابله با حوادث احتمالی در محیط کار، توسط مدرس اعزامی از جمعیت هلال احمر شهرستان آران و بیدگل تدریس شد. در این دوره پرسنل با چگونگی بروز حوادث، روش های پیشگیرانه از شرایط نا ایمن، و همچنین نحوه امداد و نجات کوتاه مدت آشنا شدند.CRX
 
شرکت بهارستان در جریان به روزآوری ماشین­آلات بافندگی و افزایش کیفیت محصولات و همچنین افزایش راندمان تولید، دستگاه بافندگی فریز قبلی را از مدار بافت خود خارج و یک دستگاه بافندگی CRX را در سال جاری جایگزین نمود. این دستگاه دو ماه قبل خریداری و نصب شده و مقدمات لازم برای بافت روی آن انجام گرفته و از آبان ماه، وارد سیکل تولید گردیده و امید است محصولات تولیدی آن تا پایان آبان ماه به بازار عرضه شود.

این دستگاه قابلیت بافت انواع فرش­های هیت­ست و فریز فانتزی با تراکم­های مختلف را دارا می­باشد. نخ­های مورد استفاده در این دستگاه، نخ هیت­ست تولید داخل کشور و یا نخ­های وارداتی از خارج کشور، نخ جوت و چله از جنس پنبه می­باشد. تولیدات این دستگاه فرش­های فانتزی و هیت­ست 8 رنگ با عرض 4 متر و 320 شانه می­باشد.

امید است با متراژ بافت ماهانه این دستگاه که حدود 30000 متر مربع
می­باشد این شرکت در جوابگویی به نیازهای مشتریان در زمینه­های گوناگون تولید اعم از طرحهای عروسکی و دیگر طرح­های فانتزی مورد پسند خریداران محترم موفق باشد. مزیت فرش‌هایی که با نخ هیت‌ست (heat set) بافت شده باشند.
 


مزیت فرش با نخ هیت ست(HEAT SET)

هیت­ست نمودن نخ فرایندی است که طی آن نخ بعد از ریسیده شدن با بخار و دما تثبیت می‌شود. این فرایند موجب تغییرات زیادی در کیفیت نخ و به تبع آن کیفیت فرش می‌گردد. در زیر به این مزایا اشاره گردیده است.

1- نخ هیت‌ست پفکی می‌گردد و بالک بیشتری پیدا می‌نماید. فرش بافته شده با این نخ‌ها در صورت ثابت بودن نمره نخ و تراکم بافت، ‌پوشش بهتری دارد و پرتر به نظر می‌رسد.

2- به علت بهبود کیفیت الیاف و کاهش پرزهای سطحی پرزدهی فرش کاهش می‌یابد.

3- سرنخ‌ها در فرش بافت شده مشخص است. اصطلاحا دانه اناری است
PIN PAINT

4- تاب نخ ثبات بالاتری پیدا می‌کند و لذا الیاف در ساختار نخ بیشتر
درگیر می‌شود.

5- فرش بافته شده با نخ هیت ست زیردست نرم‌تری دارد و پاخور فرش نرم‌تر می‌شود.

6- زیردست فرش یکنواخت‌تر می‌شود.

7- نخ و به تبع آن فرش پایداری بالاتری در مقابل حرارت می‌یابد.

8- استحکام نخ بالاتر می‌رود و لذا پارگی نخ در فرایند بافت کاهش می‌یابد.

9- قابلیت جذب رنگ افزایش می‌یابد.

10- مقاومت بیشتری در مقابل جذب گرد و خاک و آلودگی به وجود می‌آید.

11- در مجموع می‌توان گفت فرشی که از نخ هیت ‌ست بافته شده باشد دارای جذابیت بیشتر،‌ماندگاری بالاتر و استفاده راحت‌تر است.

 

خبرنامه داخلی شرکت نساجی بهارستان بیدگل،شماره یازدهم،آبان ماه 1393

خبرنامه داخلی شرکت نساجی بهارستان بیدگل،شماره یازدهم،آبان ماه 1393

خبرنامه داخلی شرکت نساجی بهارستان بیدگل،شماره یازدهم،آبان ماه 1393

خبرنامه داخلی شرکت نساجی بهارستان بیدگل،شماره یازدهم،آبان ماه 1393 


تمام حقوق مادی و معنوی مطالب این سایت برای شرکت نساجی بهارستان بیدگل" تحت برند فرش و گلیم بهارستان ،اولین تولید کننده گلیم در آران و بیدگل، قطب صنعتی فرش ماشینی ایران ،شهرک صنعتی سلیمان صباحی بیدگلی، در طرح گلیم سنتی، گلیم فانتزی، طرح گلیم عروسکی و طرح مدرن درطرح و سایز های متنوع ،همچنین تولید کننده انواع فرش ماشینی: فرش ماشینی 1000شانه آکریلیک، فرش ماشینی 700شانه، تولید فرش ماشینی در طرح کرمان ،فرش ماشيني طرح 700شانه 8 رنگ ، فرش ماشینی دستيافت گونه و فرش های ماشيني فانتزی فريز ،طرح عروسکی هیت ست،طرح فانتزی،قالیچه فانتزی،شگی،شنل،پرزبلند، قالی فانتزی و قالیچه های فانتزی در سایز و طرح های متنوع بوده. فرش ابریشم، فرش ماشینی ابریشم محصول جدید فرش و گلیم بهارستان، تابلو فرش ، تابلو ایات قرآنی و سوپر گلیم بهارستان، گلیم 6 رنگ و محصولی جدید ار فرش و گلیم بهارستان می باشد." محفوظ است.