دسته اخبار

پر بيينده ترين اخبار

اخبار :: ارسال دومین محموله اهدایی فرش صنعتگران آران و بیدگل به سوریه

[ سرویس: اخبار فرش و گليم ] [ کل اخبار ] [ چاپگر ] [ نسخه چاپی ]

ارسال دومین محموله اهدایی فرش صنعتگران آران و بیدگل به سوریه

سرویس : اخبار فرش و گليم
95/10/11-08:44
2016-12-31 08:44:57
آخرین مشاهده : 98/06/28-04:18
کد خبر : 331
تعداد مشاهده : 1024


 

سرهنگ مرتضی فرمانیان، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آران و بیدگل در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در اصفهان گفت: دومین محموله اهدایی مردم آران و بیدگل به مساجد سوریه در قالب دو دستگاه تریلر به این کشور ارسال شد.

وی افزود: این محموله شامل 5 هزار متر مربع فرش ماشینی است که از سوی 50 خیّر صنعتگر این شهرستان برای مفروش کردن مساجد شهرهای نبل، الزهرا و حلب تهیه شده است.

این مسؤول افزود: ارزش این فرش ها که در شهرک های صنعتی آران و بیدگل تولید شده، 700 میلوین تومان برآورد شده است.

فرمانیان خاطر نشان کرد: در آبان ماه سال جاری نیز 40 خیّر صنعتگر آران و بیدگل، ۸ هزار متر مربع فرش ماشینی را با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال برای مفروش کردن ۲۲ مسجد شهرهای نوول و الزهرا در حومه دمشق و حلب سوریه اهدا کردند.

وی ابعاد فرش های اهدایی را در سه قالب 6 متر، 9 متر و 12 مترمربعی خواند و افزود: فرش های اهدایی در طرح ها و نقش های متنوع با الگوی ایرانی اسلامی تهیه شده است.

شهرستان آران و بیدگل با تولید سالانه 45 میلیون متر مربع فرش ماشینی و سهم 55 درصدی در صادرات فرش ماشینی، قطب این محصول در کشور است.
 
منبع:خبرگزاری شبستان

   

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب این سایت برای شرکت نساجی بهارستان بیدگل" تحت برند فرش و گلیم بهارستان ،اولین تولید کننده گلیم در آران و بیدگل، قطب صنعتی فرش ماشینی ایران ،شهرک صنعتی سلیمان صباحی بیدگلی، در طرح گلیم سنتی، گلیم فانتزی، طرح گلیم عروسکی و طرح مدرن درطرح و سایز های متنوع ،همچنین تولید کننده انواع فرش ماشینی: فرش ماشینی 1000شانه آکریلیک، فرش ماشینی 700شانه، تولید فرش ماشینی در طرح کرمان ،فرش ماشيني طرح 700شانه 8 رنگ ، فرش ماشینی دستيافت گونه و فرش های ماشيني فانتزی فريز ،طرح عروسکی هیت ست،طرح فانتزی،قالیچه فانتزی،شگی،شنل،پرزبلند، قالی فانتزی و قالیچه های فانتزی در سایز و طرح های متنوع بوده. فرش ابریشم، فرش ماشینی ابریشم محصول جدید فرش و گلیم بهارستان، تابلو فرش ، تابلو ایات قرآنی و سوپر گلیم بهارستان، گلیم 6 رنگ و محصولی جدید ار فرش و گلیم بهارستان می باشد." محفوظ است.